HakkımızdaHüsnü Özmen Gıda San.ve Tic A.Ş. 1925 yılında Hüsnü Özmen tarafından gıda maddelerinin toptan satışı amacıyla kurulmuştur.Hüsnü Özmen'in 1966 yılında vefat etmesinden sonra oğulları Hayri, Salih Zeki ve Hasan gıda toplantıcılığına devam etmişlerdir.Gıda toptancılığına ilaveten 1972 yılında Sarı Mercimek işleme, 1980 yılında Bakla İşleme ve 1990 yılında Aşurelik Buğday işleme tesislerini faaliyete geçirmiştir.

2000 yılından sonra yeni atılımlarla faaliyetlerini güçlendiren Hüsnü Özmen Gıda San. ve Tic A.Ş. Mercimek unu üretimine başlamakla birlikte Sortex (renk ayırıcı) ve ısıl işlem cihazları ile (kurutma) ayrıca Kalite Kontrol ve Mikrobiyoloji laboratuarını faaliyete geçirmiştir. Ürünler mikrobiyolojik, fiziksel ve nem analizleri yapılarak gıda mevzuatına uygun spektlerde ve analiz raporlarıyla sevk edilmektedir.Hüsnü Özmen Gıda San. ve Tic A.Ş. 2005 yılında Kurutulmuş Pirinç Unu üretimine başlamış ve bu alanda piyasada aranılan marka olmuştur.2007 yılından itibaren (Precooked) Ön pişirme ve Kurutma tesisini kurarak Hazır Çorba ve Instant ürünler üreten firmaların ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

BRC Belgesine sahip olan firmamız 92 yıllık piyasa deneyimi ile Ulusal ve Uluslararası büyük Firmalara tedarikçi olarak hizmet vermektedir.İzmir Ankara yolu 24.KM üzerindeki 17.000 m² alanda 10.000 m²’lik kapalı alanı ile gıda sektöründe devamlı yatırımlarıyla öncü olmayı hedefleyen şirketimiz Türkiye'deki toplam Sarı Mercimek üretiminin % 80 ini, Aşurelik Buğday üretiminin % 70 ini ve Favalık Bakla üretiminin % 80 ini ÖZMENLER Markasıyla tek başına karşılamaktadır.